پانزدهمین جلسه شورای قرارگاه جهادی موج الحسین(ع)

پانزدهمین جلسه شورای قرارگاه جهادی موج الحسین (ع) در تاریخ 97/7/3 برگزار گردید که درآن ضمن بررسی و پیگیری مصوبات جلسه قبل و همچنین پخش مستند اردوی جهادی بردیه مقرر گردید:

1- سومین اردوی جهادی به مقصد روستای بردیه در تاریخ 18 مهرماه97 با حضور مسئولین کارگروه ها و مدیران استانی برگزار خواهد شد.

2- اطلاعات سیستمی خانوار ها که توسط تیم اجتماعی از روستا جمع آوری شده است بصورت پاورپوینت و یا از طریق شبکه جامع اینترنتی به شورای قرارگاه ارائه گردد و پس از تایید در برنامه تثبیت گردد.

3- حاج محمود ژولیده و آقای حبیب زاده در روز شنبه مورخ 97/7/7 جلسه ای در راستای تکمیل اطلاعات سامانه با یکدیگر برگزار نمایند و در جلسه بعد قرارگاه بصورت کلی درمورد سامانه و راه اندازی آن گزارش بدهند.

4- در موضوع توانمند سازی مقرر گردید در هر گروه شغلی که مد نظر شورای قرارگاه است، ابتدا فرآیند اموزش آن شغل در دستور کار قرار گرفته و در گام بعد اعطای تسهیلات به جهت ایجاد آن شغل اجرایی گردد و در این روستا به جهت اطلاع رسانی و ثبت نام از متقاضیان یک نفر از معاونت توانمند سازی در هفته جاری به روستا سفر خواهد کرد. در کنار آن با پیشنهاد معاونت توانمند سازی قرارگاه مقرر گردید دو طرف جاده مواصلاتی سوسنگرد، بستان و در پیاده رو های روستای به کمک خود اهالی درختان نخل کاشته شود.

5- در سفرجهادی پیش رو در زمینه فرهنگی مسابقه کتابخوانی به همراه اعطای جوایز در مدارس روستا برگزار گردد. و همچنین یک کاروان دیگر به مقصد مشهد مقدس اعزام گردد که در همین روستا مجددا نیروهای فرهنگی به جهت ثبت نام از متقاضیان به روستای بردیه سفر می کنند.

6- در جهت راه اندازی صندوق خیریه روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، صندوق کارآفرینی امید و قرارگاه موج الحسین(ع) در آن سپرده گذاری نمایند و روش پرداخت تسهیلات به روستاییان به این صورت می باشد که دو برابر مبلغ سپرده گذاری به آنان وام اعطا گردد. که مقرر شد فرآیند بازپرداخت تسهیلات و همچنین مدت بازپرداخت توسط همکاران صندوق وفاق سبز نوشته شود و در جلسه بعد تصویب گردد.

7- اعضاء صندوق قرض الحسنه روستایی نیز تعیین شدند.