حضور دکتر نوراله زاده مدیرعامل صندوق امید دربنیاد

امروز مورخ 1396/11/24 دکتر نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در محل بنیاد حضور یافته و در جلسه ای با حضور معاونت ها و مسئولین واحدها به بررسی شیوه های همکاری فی مابین صندوق کارآفرینی امید و بنیاد خیریه وفاق سبز علوی کشور پرداختند.

در این جلسه ابتدا آقای رستمی مدیرعامل بنیاد ضمن عرض خیر مقدم به آقای نوراله زاده به معرفی هر یک از معاونت ها و واحدهای بنیاد پرداختند و موسسات وابسته به بنیاد یعنی صندوق قرض الحسنه وفاق سبز، شرکت تعاونی وفاق سبز و موسسه فرهنگی- هنری قرارگاه جهادی وسع را برای ایشان تشریح نمودند.

سپس آقای رحمتی مدیرعامل شرکت تعاونی وفاق سبز، بیان داشتند که این شرکت تعاونی به عنوان بنگاه اقتصادی بنیاد خیریه وفاق سبز علوی کشور در حوزه مسکن مشغول به فعالیت هست. در سال گذشته یک پروژه ساختمانی را آغاز کرد که در مدت یک سال به بهره برداری رسید و درحال حاضر پروژه ساختمانی 10 واحدی را در دست احداث دارد.

آقای محمدی معاون توانمندسازی، کارآفرینی و توسعه روستایی نیز با اشاره به روش های نرم افزاری و سخت افزاری در خصوص توانمندسازی اعلام کردند که کارآفرینی جزء اولویت های این معاونت است و ابراز امیدواری کردند که در زمینه اعطای تسهیلات به افراد مستعد و کارآفرین بتوانند از توانمندی صندوق کارآفرینی امید نیز بهره مند شوند.

همچنین آقای خرم معاون فرهنگی بنیاد و مدیرعامل موسسه فرهنگی- هنری قرارگاه جهادی وسع با اشاره به ضروریت به اهمیت فقر فرهنگی در کنار فقر معیشتی بیان کردند که رویکرد این معاونت در 3 حوزه پایه ریزی شده است؛ (حوزه خیرین و مشترکین، حوزه مددجویان تهران و حوزه دانش اموزان روستاها در مناطق محروم) که در این زمینه ها تاکنون فعالیت های خوبی صورت گرفته است.

آقای جاوید نیز در خصوص صندوق قرض الحسنه وفاق سبز گفتند که از ابتدای تاسیس این صندوق در سال 1380 تا الان 5600 فقره وام به مبلغ 5 میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است. تعهد این صندوق در سال 96، تعداد 1200 فقره وام بوده است که تا الان 1100 فقره از آن محقق شده است. ضمن اینکه تعهد در ما در سال 97 اعطای 1500 فقره وام خواهد بود.

در ادامه آقای دکتر نوراله زاده ضمن قدردانی از زحمات و فعالیت های خیرخواهانه بنیاد در جهت رفع نیازهای ضروری خانواده ها و توانمند کردن ان ها اظهار داشتند که عمده کاری که ما در صندوق کارآفرینی امید قادر به انجامش هستیم در حوزه توانمندسازی و کارآفرینی است. ما می توانیم با صندوق قرض الحسنه وفاق سبز همکاری کرده و منابع این صندوق را افزایش دهیم به طوری با یک هم افزایی منابع بشود یک خیر جمعی را به ثمر رساند.

همچنین در زمینه ارائه تسهیلات به معاونت توانمندسازی، کارآفرینی و توسعه روستایی بنیاد خیریه نیز حاضر به همکاری مشترک هستیم به طوریکه بنیاد خیریه بازوی اجرایی ما در انجام تعهدات باشد و ما نیز با دانشی که در سیستم صندوق کار آفرینی امید وجود دارد و منحصر به فرد است در کنارتان خواهیم بود.