افتتاح 40 واحد مسکونی در استان کهگیلویه و بویراحمد

40 واحد مسکن مددجویی با حضور آیت الله ملک حسینی نماینده محترم ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویر احمد و سایر مسؤلین استانی به مناسبت ایام الله دهه فجر در تاریخ 96/11/18 افتتاح گردید.

در این مراسم ابتدا آقای رستمی مدیرعامل بنیاد ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا یادآور شدند که تا الان 362 واحد مسکونی با مشارکت کمیته امداد توسط این بنیاد در استان کهگیلویه و بویراحمد ساخته شده است، همچنین 3 گروه جهادی نیز در جهت درمان و غربالگری دانش اموزان به این استان اعزام شده اند.

در ادامه حضرت آیت الله ملک حسینی نماینده محترم ولی فقیه در استان با اشاره به آیاتی از سوره انسان بیان داشتند: إِنَّ الْأَبْرَارَ يَشْرَبُونَ مِن كَأْسٍ كَانَ مِزَاجُهَا كَافُورًا (5) عَيْنًا يَشْرَبُ بِهَا عِبَادُ اللَّهِ يُفَجِّرُونَهَا تَفْجِيرًا (6) يُوفُونَ بِالنَّذْرِ وَيَخَافُونَ يَوْمًا كَانَ شَرُّهُ مُسْتَطِيرًا (7) وَيُطْعِمُونَ الطَّعَامَ عَلَىٰ حُبِّهِ مِسْكِينًا وَيَتِيمًا وَأَسِيرًا (8) إِنَّمَا نُطْعِمُكُمْ لِوَجْهِ اللَّهِ لَا نُرِيدُ مِنكُمْ جَزَاءً وَلَا شُكُورًا (9) نیکان از جامهایی می نوشند که آمیخته به کافور است (5) چشمه ای که بندگان خدا از آن می نوشند و آن را به هر جای که خواهند، روان می سازند(6) به نذر وفا می کنند و از روزی که شر آن همه جا را گرفته است می ترسند(7) و طعام را در حالی که خود دوستش دارند به مسکین و یتیم و اسیر می خورانند(8) جز این نیست که شما را برای خدا اطعام می کنیم و از شما نه پاداشی می خواهیم نه سپاسی (9)

آیاتی بود که در شأن خانه حضرت فاطمه (س) نازل شد. بچه ها مریض شدند نذر کردند اهل خانه برای شفا که روزه بگیرند. غذای روز اول، روز دوم و روز سوم را به یتیم، مسکین و اسیر دادند. ابرار کسانی هستند که چشمی به قیامت دارند و چشم انداز وسیعی را در برابر خود می بینند کسانی که خانه برای خود می سازند، چشم انداز 30 ساله، اما کسانی که خانه برای دیگران می سازند، چشم انداز ابدیت؛ کسی که سفره برای خود پهن می کند، چشم انداز چند ساعته؛ اما آن که برای دیگران سفره پهن می کند، چشم انداز ابدیت؛ کسی که به درمان خود می پردازد، برای سلامت 50 ساله، اما گروه جهادی درمان را راه اندازی می کند، باز چشم انداز او ابدیت است. نه آقای رستمی را شما می شناختید نه می شناسید و نه بعد خواهید شناخت، بچه تهران است و زندگیش آنجاست. با شما معامله نکرده اند. إِنَّمَا نُطْعِمُكُمْ لِوَجْهِ اللَّهِ لَا نُرِيدُ مِنكُمْ جَزَاءً وَلَا شُكُورًا (9) نه بدل از شما خواسته اند و نه تشکر، این جلسه ها، برای تشکر شما از این عزیزان نیست، بلکه این جلسه یک اعلامی است برای تهییج دیگران که آن ها هم به صف ابرار بپیوندند و گام بگذارند برای فعالیت خیر. از خدا می خواهم روزی برسد که سیاست ها، برنامه ها و فعالیت های مولد بگونه ای بشود که منطقه ما خود خیر خیز باشد و بتواند به نقاط دیگر هم خدمت رسانی کند. البته نیازمند این است که اگر قرار شد در عرصه صنعت و سایر عرصه ها، سرمایه گذاری بشود، حسادت های ما موجب معارضه نشود، اگر غریب آمد از استان دیگر یا کشور دیگر نظرتنگی و بوم گرایی و خباثت ما معارضه ایجاد نکند. باید به سمتی برویم که نسل های اینده ما نان بخورند.

در ادامه فرید محبی مدیرکل کمیته امدادامام خمینی (ره) استان نیزگفت:۱۳۳ واحد مسکونی با اعتبار پنج میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان در استان به بهره برداری می‌رسد. مشارکت در احداث ۴۰ واحد مسکونی مددجویی توسط موسسه‌ خیریه وفاق سبزعلوی و موسسه‌ عترت ابوتراب و کلنگ‌زنی یک واحد مسکن مددجویی در روستای تلوندی سرفاریاب به نمایندگی از ۴۰ واحد با اعتبار یک میلیارد و دویست‌میلیون تومان توسط موسسه وفاق سبزعلوی کشور از برنامه‌های کمیته امداد در استان است.

سپس عدل هاشمی پور نماینده شهرستان‌های کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده نیز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منابع دولت محدود بوده و تنها راه برون رفت کمک همه جانبه است افزود: خیرین بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان در امر مدرسه سازی و درمانگاه سازی در این دو سال هزینه کرده اند. همچنین افزودند: هیچ دولتی نمی‌تواند به تنهایی مشکلات را حل کند و اگر شدنی بود تاکنون همه مشکلات توسط دولت حل و فصل می‌شد.

غلام حسن‌ آتش سودا بخشدار سرفاریاب نیز با اشاره به‌محرومیت‌های این بخش عنوان‌کرد: با وجود همه تلاش‌ها و به علت عمق محرومیت‌ها هنوز مشکلات زیادی در بخش سرفاریاب وجود دارد به طوریکه امروزه سرفاریاب تنها شهر استان بوده که از روستا هم محروم‌تر است. متاسفانه به سبب کمبود امکانات روستا‌ها در حال خالی از سکنه شدن هستند و این زنگ خطری است که باید مورد توجه قرار گیرد.